0

Kontekst i Wyzwanie

PPG, globalny lider w branży lakierów i powłok samochodowych jest kluczowym partnerem Auto-Color Witkowscy. Nasz wieloletni klient ACW, zwrócił się do nas z prośbą o pomoc w promocji ich innowacyjnego systemu „Moonwalk” – inteligentnego urządzenia do automatycznego mieszania lakierów dla lakierni samochodowych. Naszym głównym wyzwaniem było zorganizowanie prezentacji produktu, która przyciągnęłaby uwagę media relations, w tym TVN Turbo, jednego z najpopularniejszych kanałów telewizyjnych w Polsce, specjalizującego się w tematyce motoryzacyjnej.

 

Cel

Celem było zaprezentowanie produktu w atrakcyjny sposób, który zainteresowałby nie tylko media motoryzacyjne, ale także lakierników i inne firmy zainteresowane produktem.

 

Strategia

Zdecydowaliśmy się na organizację prezentacji systemu „Moonwalk” w siedzibie Auto-Color Witkowscy – miejscu, które jest dobrze znane i szanowane w branży lakierniczej. Atrakcyjna lokalizacja i nowoczesny produkt stanowiły doskonałe połączenie, które miało przyciągnąć uwagę mediów.

 

Realizacja

Zorganizowaliśmy prezentację, na którą zaprosiliśmy przedstawicieli TVN Turbo. Starannie zaplanowaliśmy wydarzenie, zwracając szczególną uwagę na prezentację produktu i jego funkcjonalności.

Rezultaty

Dzięki starannemu przygotowaniu, udało nam się przyciągnąć uwagę TVN Turbo, które wyemitowało relację z prezentacji na antenie. Widzowie mogli zapoznać się z działaniem systemu „Moonwalk”, a marki: PPG oraz ACW zdobyły dodatkową widoczność i zainteresowanie potencjalnych klientów.

 

Wnioski

Projekt ten pokazał, jak ważne jest połączenie atrakcyjnego produktu z dobrze zaplanowaną prezentacją. Poprzez skuteczne media relations, udało nam się nie tylko zainteresować media, ale także przekazać wartościowe informacje o produkcie do szerokiej grupy odbiorców.